umývanie lodžiíUpratovacia a čistiaca spoločnosť A SERVIS LIPKA, s.r.o. sa po viac ako dvoch desaťročiach rokoch praxe, doma i v zahraničí, môže spokojne a bez obáv zaradiť medzi firmy, ktoré si vďaka personálnej náročnosti, technologickej nekompromisnosti a inovačnej odvahe, úspešne vybojovali a udržali označenie – líder trhu. 

Stojí za zmienku, že oceňované výsledky a stabilná kvalita nám umožnili presadiť sa aj na veľmi náročných zahraničných trhoch, reč je najmä o Nemecku a Rakúsku. Neprezradíme nič nové, ak v tejto súvislosti zdôrazníme, že náročný zákazník spoza hraníc neodpúšťa ani to najmenšie zaváhanie. Pravdou však ostáva, že klientom v týchto krajinách neustále ponúkame tie najkvalitnejšie služby. 

Pri každej objednávke, veľkej, či malej, sa držíme jedinej myšlienky. Byť pre nášho klienta ako profesionáli dokonale čitateľní a vždy pripravení pomôcť. Pracujeme preto stále tak, aby zákazník dostával moderné, transparentné a vysokokvalitné služby, ktoré na trhu upratovacích a čistiacich prác patria k absolútnej špičke.

Každú…

umývanie presklenných stienKaždú prácu pre nášho – dôležitého alebo všedného – zákazníka vnímame v prvom rade ako jedinečnú výzvu. K zadaniu pristupujeme tak, že sme odhodlaní prekonať jeho i naše očakávania a v priebehu zákazky odovzdať maximum možného. Cieľom je dokázať, že voľba nášho zákazníka bola tou najlepšou a správnou.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA svojim klientom ponúka naozaj bohaté a široké spektrum profesionálnych činností v oblasti upratovania a čistenia. Bez väčších komplikácií zvládame akékoľvek typy a druhy dlažieb, od linolea, marmolea, liatych alebo plávajúcich podláh, až po povrchy z betónu, či kameniny. Umyjeme okná, sklenené plochy, zlikvidujeme graffiti.

Naši zákazníci preto môžu denne oceňovať najmä precíznosť, ústretovosť a priateľské vystupovanie zamestnancov A SERVIS LIPKA, čo zásadným spôsobom prispieva k príjemnej a pohodovej atmosfére počas realizácie zákazky.

Rešpektovanie…

umývanie výkladovRešpektovanie faktu, že sa na chvíľu stávame „členmi domácnosti,“ tvorilo a tvorí podstatnú časť kvality našej práce a kultúrneho profilu samotnej firmy. Počas našej prítomnosti v osobnom priestore zákazníka, musí panovať pocit, že pre neho pracujú skutočne dobrí priatelia alebo dlhoroční kamaráti.

Prirodzene, čas nezastaví nikto z nás. Aj preto nám bolo vo firme od samého počiatku jasné, že progres, neustály pohyb a inovácie v oblasti nášho podnikania musíme vytrvalo sledovať a umne využívať. Pochopili sme, že jestvuje iba jeden účinný spôsob, ak sa s faktom plynúceho času a zmien vyrovnať – prebojovať sa na čelo a udržať sa tu, čo najdlhšie.

Je preto pochopiteľné a vo firme celkom prirodzené, že ani jeden z našich zamestnancov nestojí s úrovňou odborných znalostí na mieste. Neustále si osvojujeme moderné trendy v oblasti technológií a používanej techniky, čím spoločnosť A SERVIS LIPKA udržujeme na rebríčku najlepších neustále na horných priečkach.

Snáď…

umývanie zimných záhradSnáď to nevyznie nekriticky alebo domýšľavo, no dnes sa dá s istotou tvrdiť, že naša firma sa v oblasti služieb, ktoré poskytuje, radí k tým najmodernejším, technicky a technologicky najvyspelejším subjektom.

Základom tohoto úspechu nie je len náš kapitál, vynikajúce stroje alebo unikátna čistiaca chémia, ale predovšetkým odborne vyškolení, spoľahliví a na požiadavky klienta pozitívne reagujúci zamestnanci.  

V tejto súvislosti by sme radi za spoločnosť A SERVIS LIPKA zodpovedali dve časté otázky, ktoré zákazníkov zaujímajú. Prvá. Prečo by mali platiť za naše služby viac, ak podobnú prácu zvládne klient aj sám, prípadne ju pre neho urobí iná, lacnejšia firma? A druhá. Prečo si vôbec takéto služby objednávať a vydávať peniaze navyše?

Takže…

ako odstrániť polepy z okienTakže prvá oblasť. Je pochopiteľné, že ak klient čistí okná, koberce či podlahu sám sebe, snaží sa dosiahnuť, čo najlepší výsledok. Iste, snaha sa v každom prípade cení, ale má jeden háčik. Napriek všetkému, klientovi chýbajú odborné, a často rozhodujúce znalosti o procese čistenia, ale tiež špeciálna technika spojená s modernou technológiou.

Ostáva faktom, že ani mimoriadne osobné nasadenie a pevné odhodlanie klienta, nenahradia profesionálny prístup, jedinečnú chémiu a odborné skúsenosti našej firmy. Druhou otázkou je večná téma voľného času. Je potrebné obetovať chvíle cenného voľna únavnej práci okolo podlahy, koberca alebo okien? Stoja nám takéto náročné hodiny za to?

V priebehu rokov sa voľný čas – takmer pre každého – stal drahou a vyhľadávanou komoditou. Naša spoločnosť je však presvedčená, že takéto vzácne  okamihy treba venovať predovšetkým rodine, sebe samému alebo priateľom. Upratovacie a čistiace práce radšej ponechajme v rukách odborníkov.

V tomto…

umývanie zimných záhradV tomto kontexte ostáva zaujímavou otázkou tiež neurčitá spochybňovať profesionálne čistenie z pohľadu finančnej náročnosti. Prečo napríklad zaplatiť skúsenej a kvalitnej firme A SERVIS LIPKA o niečo viac, ako menej známej spoločnosti. Keď sa odvedená práca, očami laika,  na seba v mnohom podobá?

Uvedieme malý príklad. Menej známa firma nám koberec vyčistí tzv. extrakčnou metódou, ktorý je lacnejší ako hĺbkové strojové čistenie ponúkané firmou A SERVIS LIPKA. Ušetríme síce zopár euro, máme pocit, že sme urobili správny krok, ale riziko je oveľa väčšie ako by sa na prvý pohľad zdalo.  

Extrakčné čistenie je už dlhé roky medzi odborníkmi vnímané ako morálne zastaralé, málo efektívne a celkovo neúčinné. Čistený povrch sa dá týmto spôsobom dokonca nevratne poškodiť, takže predstava o ušetrených financiách a dobrom rozhodnutí sa zdá byť skôr zavádzajúca a nepresná.

Metóda…

ako odstrániť polepy z okienMetóda spoločnosti Nitra okna, umývanie čistí plochu vždy a zásadne až do samej hĺbky, a pritom veľmi precízne, ohľaduplne a kvalitne. Vyčistená plocha je navyše hygiencky dokonale vydezinfikovaná, čo predstavuje ďalší, vítaný bonus. Napokon, rodiny s deťmi, materské školy, zdravotnícke zariadenia, vedia o čom je reč.

Iste, v konečnom dôsledku ide pri výbere čistiacej firmy o náš slobodný výber, ale uvedené fakty predsa len stoja za zamyslenie. Nakoniec, veľa nových zákazníkov firmy A SERVIS LIPKA dostalo prvotný kontakt od našich spokojných klientov. Takže dobrý chýr predbieha i nás samotných, čo o niečom zásadnom a potešujúcom vypovedá. 

Už sa nám v praxi veľa ráz stalo, že vďaka našej práci zákazníci ušetrili nemalé finančné prostriedky práve preto, že nemuseli vyhodiť svoj obľúbený, no rokmi zašlý koberec, prípadne meniť keramickú podlahu v byte alebo historické okná získali čistením novú fazónu.

Ak…

prípravky na umývanie okienAk by sme chceli na tomto mieste označiť základné prvky úspechu upratovacej a čistiacej spoločnosti A SERVIS LIPKA vystačíme si – celkom v pohode – s číslom tri. Sú to v prvom rade naši skúsení, spoľahliví a dokonale vyškolení zamestnanci, nasleduje kvalitná technika a používaná technológia, a samozrejeme – unikátna, veľmi šetrná chémia.

Z pohľadu metódy, ktorú firma A SERVIS využíva na čistenie okien stojí za pozornosť aj ďalší dôležitý fakt. Nami preferovaný a zdokonalený systém čistenia patrí v oblasti upratovacích a prác k absolútnej špičke, čo potvrdzujú aj nároční klienti spoza hraníc. 

Dajme tomu, že okná sú už na prvý pohľad silne znečistené hrubou špinou, napr. zbytkami stavebných materiálov, teda malty, silikónu, farieb a pod. V tomto prípade naši zamestnanci siahajú po osvedčenej a ostrej škrabke. S jej pomocou každé okno systematicky zbavia všetkých hrubých nečistôt. Pochopiteľne, táto činnosť si vyžaduje zvýšenú opatrnosť a sústredenie, aby sa okná nepoškriabali.

Ďalším…

čím umyť oknáĎalším krokom je aplikácia účinného roztoku teplej vody a špeciálneho čistiaceho saponátu. Prípravok pracuje vysoko efektívne, pričom sa chová ohľaduplne a nanajvýš šetrne. Na rozdiel od iných firiem, umýva spoločnosť A SERVIS LIPKA celé okno, teda sklá, rámy aj parapetné dosky. Naši zamestnanci umývajú každučký centimeter plochy, takže sa sklo úplne zbaví prachu, nečistôt a mastnoty, čo je pre celkový výsledok podstatné.

Nasleduje využitie stierky s pružnou a kvalitnou gumovou lištou. Okno alebo sklenenú plochu ňou šikovne zbavíme zvyšnej vody a nežiadúcich stôp čistiacej peny. Po práci so stierkou necháme plochu ešte pomaly vyschnúť.

Ostáva už len finále, teda leštenie. Spoločnosť A SERVIS LIPKA nikdy nepracuje s chemickými leštidlami. Spolieha na techniku tzv. suchého leštenia. Iste, vyžaduje si o niečo viac času a fyzickej námahy ako pri chemickom leštení. Tento postup však z pohľadu odborníkov považujeme za najlepší, pričom tvorí základný kameň kvality našich služieb.

Ako…

ako na umývanie okienAko to funguje? Nič zložité. Stačí kúsok čistej bavlnenej tkaniny, pevná ruka a dávka trpezlivosti. Výsledok sa dostaví sám a je výnimočne presvedčivý. Okná ostanú krásne čisté a žiarivé, a to po dlhý čas. Výhodou je, že ďalší prach z ovzdušia sa na takto vyleštenom skle neusadí tak ľahko, ako po leštení chemickou cestou. Navyše, každá leštiaca emulzia začne časom na skle vytvárať nevzhľadné fľaky.

K chemickým leštidlám treba pripojiť jednu zaujímavú poznámku. Bežný leštiaci prostriedok na skle vytvára druh neviditeľného povlaku, ktorý sa začne postupne správať ako lepivá plocha. Na skle okien sa potom podstatne rýchlejšie usádza vrstva nového znečistenia, čo vedie k častejšiemu umývaniu okien a vyšším nákladom za ich údržbu.

Ako vidno, roky praxe, správny výber zamestnancov, kvalitná technika a unikátna chémia, dokázali z firmy A SERVIS LIPKA vytvoriť profesionálnu spoločnosť venujúcu sa širokej a náročnej oblasti upratovacích a čistiacich služieb s mimoriadnymi úspechmi.

Pri…

ako vyleštiť okná bez šmúhPri každej – aj tej najmenšej – zákazke však treba mať na pamäti, že vývoj techniky a technológií neustále napreduje, takže to, čo je dnes skvelé a moderné, môže byť zajtra už len dobrým priemerom. Aj preto vo firme neostávame spokojní s dosiahnutými výsledkami, ale hľadáme stále nové inšpirácie, vylepšenia a progresívne zmeny. 

Dôsledky tejto trvalej snahy a neustáleho zlepšovania sú na našej strane viditeľné každý deň. Naši ľudia s prehľadom zvládnu umývanie okien, výkladov a sklenených plôch, a to takmer kdekoľvek a v akýchkoľvek podmienkach. Žiadny väčší problém nám nespôsobujú ani výšky, špeciálne prevádzky alebo atypické budovy či plochy.

Dáme zaručene do poriadku sklá a okná na panelových domoch, bytoch, rodinných domoch, ale aj malých obchodíkoch, veľkých shopping centrách, školách, či nemocniciach. Kľúčovým prvkom bol a vždy ostáva individuálny prístup, sledujúci špecifické želania a potreby klientov. Prirodzene, našu metódu dokážeme prispôsobiť aj kvalite a typu povrchu.

Presne…

ako vyleštiť oknáPresne týmito východiskami sme sa riadili aj pri nedávnej zákazke spojenej s kaderníctvom našej novej zákazníčky pani Evy. Klientka zavolala s prosbou, či jej nepomôžeme s čistením a údržbou sklenených výloh, ktoré tvoria podstatu časť fasády budovy, kde sídli. Z jej slov vyplynulo, že zhruba po roku od začiatku podnikania pochopila, že na čistenie plochy vo vlastnej réžii nemá čas, ani dostatok možností.

Radila sa s priateľkou a tá jej doporučila práve nás, keďže sama naše služby už zažila a bola skutočne spokojná. Pani Eva spomenula, že jej kaderníctvo stojí na rohu ulice, takže plocha je viac členitá, a teda o to väčšia. Problém predstavuje aj blízkosť križovatky, čiže množstva áut, ktoré dávajú výlohe poriadne zabrať už od chvíle, keď svoje kaderníctvo otvorila.

Ako nám však sama povedala, za všetko sa platí. Toto je podľa nej daň za vyšší počet zákazníkov a oveľa lepšiu a výhodnejšiu polohu. Samozrejme, že sme sa pani Eve prisľúbili a dva dni štartovali samotné čistenie. Uznávam, mala pravdu. Sklenené plochy boli značne zaprášené, zachytané a pokryté mastnými, tmavými stopami po výfukových plynoch. 

Postupovali…

výškové umývanie okienvýškové prácePostupovali sme teda v súlade s našou metódou. Najpr saponátový roztok, ktorým sme všetko poriadne a systematicky umyli. Nevynechali sme ani centimeter, takže istú chvíľu tá poctivá robota trvala. Nasledovala stierka, aby sa zo skla stratila prebytočná vlhkosť a voda.

Potom nasledovalo krátke vyušenie celej plochy. Finálne, originálne leštenie našej spoločnosti si prišla na chodník krátko pozrieť aj pani Eva, lebo – ako nám povedala –  leštiť na sucho je super a pozná to z detstva, ale rukám to dá zabrať, že?

Nakoniec sme v kaderníctve oznámili hotovo. Majiteľka bola nadšená, lebo výlohy sa leskli do ďaleka a po starej špine nebolo ani pamiatky. Dohodli sme sa, že odteraz bude pre nás stálou zákazníčkou, takže každý mesiac máme v kalendári uvedenú i jej malú prevádzku. Nedávno sama povedala, že firma A SERVIS LIPKA jej nielen výdatne pomáha v podnikaní, ale svojimi službami šetríme čas pre jej rodinu, čo pre nás znamená viac ako ďakujem…