Čistenie, odstraňovanie grafitovGraffiti zrejme nebýva témou čítania na dobrú noc, ani mailovej komunikácie s tichou fešandou z kancelárie odvedľa. Tak, či tak je však neprehliadnuteľné, keďže je už vlastne všade. V mestách, na dedinách, na frekventovaných námestiach alebo opustených pylónoch diaľničných privádzačov, hen, až kdesi v poli. Skrátka, graffiti sa nám nasťahovalo do životov a cíti sa u nás dobre.

Asi je zbytočné dodávať, že nikomu nie je pochuti objaviť fasádu firmy, domu alebo chaty, poničenú vandalskými čmáranicami. Okrem finančných strát, v nás vrie hnev, stres a potreba nájsť rýchle a účinné riešenie, ako sa tejto obludnosti zbaviť. Žiaľ, očakávať pomoc od štátu a jeho zložiek je v tom smere čakaním na Godota, takže si musíme pomôcť sami.

Ten, kto má s vandalizmom tohoto typu osobnú skúsenosť, vie veľmi dobre, že „vygumovať“ ho zo svojej fasády, nie je práve jednoduché. Farby v spreji sú obzvlášť agresívne, takže nesmierne rýchlo prenikajú vrstvami steny, aby sa v nich následne usadili poriadne hlboko.

Postupne sa do fasády doslova „vpijú“ a graffiti tak nadobúda silu a odolnosť. Na tomto mieste tiež treba zdôrazniť, že aj napriek nespochybniteľným umeleckým génom tohoto výsostne individuálneho výtvarného prejavu sa v našich končinách zabývala predovšetkým jeho vandalská podoba v tej najnižšej forme.

Téma graffiti sa teda z času na čas zanalyzuje, posudzujú sa jeho korene, príjmajú sa narôznejšie doporučenia, zákony, prípadne hľadajú efektívne postupy ako si s nimi poradiť. Napriek všetkému bude ale ešte dlho platiť, že nateraz sú jedinými rozumnými riešeniami prevencia a odborné čistenie poškodenej steny alebo fasády.

 

 

Zjednodušene a celkom jasne povedané…

profi odstraňovanie grafitov

Zjednodušene a celkom jasne povedané. Pomôcť si tak musí každý sám, čo znamená zbaviť sa takých odporných čmáraníc podľa svojho vlastného rozhodnutia alebo vyhľadať niekoho, kto mi podá pomocnú ruku, najlepšie odborníka.
 
Kritický pohľad nás tak priviedol k zásadnému faktu, že prítomnosť graffiti na našej stene sa dá vyriešiť dvoma spôsobmi. Buďto necháme fasádu vyčistiť ľuďom, ktorí vedia ako nato a majú takýto šikovný postup v malíčku. Alebo nájdeme niekoho, kto našu stenu ochráni takým spôsobom, že to sprejeri vzdajú a začnú si hľadať iné „plátno“ pre svoje čarbanie.    

Dlhoročná prax ukazuje čoraz jasnejšie, že moderná, umne premyslená a dobre fungujúca prevencia má všetky predpoklady, aby sa nám akékoľvek graffiti spoľahlivo vyhýbalo a nechalo našu fasádu starnúť a slúžiť v pokoji s v súlade so svojim základným poslaním.

 

A tak sa stalo, že spomedzi mnohých, ktorí chcú úprimne, účinne a odborne našim fasádam pomáhať, po čase vynikla najmä jedna spoločnosť – A SERVIS LIPKA. Táto upratovacia a čistiaca firma má za sebou v tejto nejednoduchej oblasti služieb viac ako dve desaťročia profesionálnej práce.

Dôkazom nech je aj veľké a neustále rastúce množstvo odborných a praktických skúseností spojené s každodennými reakciami stoviek spokojných zákazníkov. Celkom jednoznačne sa dá preto v tomto zmysle konštatovať, že práve tento druh prevencie graffiti je moderným riešením súčasnosti s dôrazom na budúcnosť.

Spoločnosť A SERVIS LIPKA vie však svoje získané odborné znalosti a remeselné zručnosti využívať nielen na domácom trhu, teda v Českej republike. Úspešne a dlhodobo pracuje taktiež na Slovensku alebo na veľmi náročných trhoch Rakúska a Nemecka.

 

 

Kvalitná a poctivá robota…

Kvalitná a poctivá robota jej zamestnancov je aj preto vyhľadávaná čoraz väčším množstvom zákazníkov. Z pohľadu prevencie preto býva voľba špeciálneho antigraffiti AGO náteru skutočnou istotou, že nové pokusy sprejerov sú bez šance.
odstraňovanie grafitov ze zdi
V súčasnosti je práve A SERVIS považovaná za jedinú profesionálnu spoločnosť, ktorá je schopná svojim klientom zabezpečiť tú najvyššiu úroveň preventívnej ochrany, pričom zároveň ponúka jednu z najnižších cien vôbec.  Skúsení zamestnanci dokážu zákazníkom poradiť a pomôcť, pričom zvládajú všetky potrebné úkony a činnosti spojené s čistením aj prevenciou na špičkovej profesionálnej úrovni.

Z pohľadu komplexných služieb spoločnosti A SERVIS pre svojich zákazníkov, vystupuje do popredia ďalší dôležitý prvok. Ide o špeciálny a originálny program ochrany fasád známy ako Systém čistých budov. Dnes sa už dá povedať, že na trhoch strednej Európy má dobré meno a vykazuje značný úspech.  

Samozrejme, že profesionálna, dobre vyvážená a efektívna prevencia spojená so systémom odborných programov čistenia, tvoria stabilnú súčasť každodenných zásahov pri odstraňovaní graffiti. Je preto celkom prirodzene, že pracovníci A SERVIS sa pri svojej práci stretávajú s rôznymi fasádnymi materiálmi a situáciami.

Povedzme, že majú dočinenia s vandalsky posprejovanými ušľachtilými kameňmi akými sú žula, či mramor. Agresívne farby v spreji veľmi ľahko prenikajú až do hĺbky materiálu, čo nie je pre následné čistenie práve dobrý začiatok. V týchto prípadoch sa vypláca osloviť odbornú spoločnosť, ktorá kameň podrobí lešteniu v procese tzv. kryštalizácie, čím znehodnotenú vrstvu kameňa aj so stopami farby odstráni.

V inej stiuácii, dajme tomu pri dôkladnej likvidácii graffiti na bežných fasádach okolo nás, prípadne štruktúrovaných omietkach, by mal klient počítať s technologickým faktom, že odborník našej spoločnosti býva počas svojej práce nútený odstraňovať aj vrchnú časť farby, či náteru z pôvodnej fasády.

 

Postupuje tak, že nevzhľadné pôvodné graffiti „vygumuje“ …

Čistenie, odstraňovanie grafitov
Postupuje tak, že nevzhľadné pôvodné graffiti „vygumuje“ špeciálnym chemickým prípravkom, a to až na úroveň nejasného fľaku. Potom sa takto ošetrené miesto môže natrieť farbou, ktorá bola namiešaná vopred a blíži sa originálu.

Často sa stáva, že zákazník v rozčúlení a úpornej snahe problém vyriešiť, zatrie čerstvé graffiti farbou, pričom si myslí, že sa ho takto nadobro zbavil. Sprejové farby sú ale veľmi drzé chemické látky a čoskoro sa na ploche fasády vynoria znovu. Je teda jasné, že účinná a trvalá likvidácia graffiti, by mala ostať v rukách profesionálov.

Z pohľadu konkrétnych klimatických podmienok pri ktorých sa dá graffiti s istotou a odborne vyčistiť, dodržuje spoločnosť A SERVIS LIPKA preverené a spoľahlivé technologické normy. Aj preto sa graffiti odstraňuje zásadne len v takých prípadoch, keď teplota ešte dlhodobo neklesla pod 10 stupňov Celzia.

Je teda jasné, že skutočne profesionáne, výhodné, a predovšetkým obzvlášť účinné riešenie, ako nadlho ochrániť fasádu obytného domu, či firmy pred sprejermi, býva komplexné využitie systému antigraffiti ochrany. Navyše, jedinečné vlastnosti tohoto progresívneho náteru takúto ošetrenú plochu zabezpečia aj proti bežnému spadu z ovzdušia.

Ešte niekoľko doplnení k už spomínanému programu Systém čistých budov. Tento druh pomoci prináša zákazníkom firmy A SERVIS LIPKA nielen záruku, že fasáda ich domu bude odteraz bezpečne ochránená antigraffiti náterom, no v prípade ďalšej snahy sprejerov, veľmi rýchle a vysokoúčinné zlikvidovanie čerstvých graffiti.  

Priaznivo taktiež znie zaujímavá informácia, že spoločnosť A SERVIS tieto nové sprejerské výtvory zákazníkovi odstráni len za zlomok reálnej ceny, čo vážne predstavuje skvelý bonus.   Celkom samozrejmým prvkom takto koncipovanej zákazníckej pomoci ostáva aj komplexná  rekonštukcia antigraffiti náteru na fasáde klienta.

Ako vidno, komplikáciám spojeným…

odstraňovanie grafitov zo steny
Ako vidno, komplikáciám spojeným s odstraňovaním graffiti možno predchádzať aplikáciou efektívnej antigraffiti ochrany. Tento praxou preverený spôsob ochrany, ktorý firma A SERVIS LIPKA ponúka, patrí k tomu najmodernejšiemu, čo súčasné technológie na trhoch prezentujú. Systém dovoľuje čistiť graffiti šetrne, kvalitne a rýchlo.

Našim dnešným,  aj budúcim zákazníkom zároveň radi pripomíame, že aplikácia unikátneho antigraffiti AGO náteru sa v našej spoločnosti A SERVIS LIPKA dlhodobo a nemenne riadi podľa prevereného a spoľahlivého technologického postupu.

Takže pri čistení hladkých plôch sa aplikujú tri vrstvy AGO náteru. Akonáhle sú ošetrované steny viac štrukturované, pórovité, či očividne nerovné, aplikácia našej efektívnej antigraffiti ochrany sa potom viac ráz zopakuje, a to najmenej šesťkrát, prípadne až dvanásťkrát za sebou. Cieľom týchto krokov je dokonalý výsledok a spokojnosť zákazníka.

Jedinečný a moderný antigraffiti AGO náter dokáže naša spoločnosť A SERVIS LIPKA aplikovať aj na odlišné druhy povrchov, napríklad marmolit. Tento druh fasádneho materiálu si totiž antigraffiti ochranu skutočne zaslúži. Keďže jeho štruktúra je na výnimočnú agresivitu sprejerských farieb obzvlášť citlivá.

O čo ide? Fasáda z marmolitu, ktorá bola vandalsky posprejovaná, predstavuje pre čistiacu firmu značne veľkú technologickú výzvu. Ak takáto fasáda nebola ošetrená ochranným antigraffiti náterom, často ostáva už len posledné východisko – nová vrstva marmolitu.

Treba zdôrazniť, že antigraffiti AGO náter má z pohľadu priľnavosti mimoriadne vlastnosti. Okrem iného, dokáže veľmi dobre priľnúť aj na plochy z plastických látok. Pravý opak potom predstavujú plochy zo skla. Leštených kovov alebo polykarbonátu, na ktoré sa antigraffiti náter  aplikovať vôbec nedá, keďže sú až príliš hladké.

 

odstraňovanie grafitov ze zdi
Pokiaľ ide o otázku technológie nanášania…

Pokiaľ ide o otázku technológie nanášania tohoto náteru vo vzťahu k aktuálnej teplote ovzdušia. Špecialisti A SERVIS LIPKA sú si vedomí, že teplota by nemala klesať pod desať stupňov. Chlad, dážď alebo veterné počasie nie sú skrátka aplikácii AGO náteru naklonené.

Odborná aplikácia antigraffiti náteru je mimoriadne vhodná pre všetky druhy stavieb, budov alebo objektov, ktoré sa môžu stať cieľom sprejerských komunít. Je smutnou pravdou, že tieto nekultúrne a úbohé vandalské prejavy sa v súčasnosti už objavujú vlastne celkom všade. A tak sa efektívna prevencia ukazuje ako jediné riešenie účinnej ochrany.

Majitelia akýchkoľvek nehnuteľností si preto odborným aplikovaním účinného antigraffiti AGO náteru vytvoria nielen právom očakávaný. A stály pocit vnútornej istoty, ale v konečnom dôsledku odpadne. Aj stres spojený s najrôznejšími komplikáciami, ktoré sa logicky vynoria pri likvidovaní nových sprejerských pokusov.

Keďže opakovanie je matkou múdrosti, nezaškodí si ešte raz jasne a presne zopakovať, že racionálna finančná investícia do tohoto moderného a vysokoúčinného systému ochrany sa ukazuje ako obzvlášť prezieravé a výhodné riešenie, ktoré dokáže jednoznačne pomáhať pri ochrane majetku každého zákazníka.

Žiaľ, nejde o nič nové pod slnkom, no príslušné štátne orgány nemajú dostatok prostriedkov. A možností, ako si s takýmto vandalským, úbohým chovaním efektívne poradiť. Riešenie týchto problémov nákupom a inštaláciou technických prostriedkov. Kamery, snímače, detektory – je nielen nákladné a pomerne zložité, no veľmi často neprinesie očakávané výsledky.

odstraňovanie grafitov zo steny

Aj preto sa primeraná finančná čiastka…

Aj preto sa primeraná finančná čiastka za profesionálnu aplikáciu antigraffiti náteru. Ukazuje ako najdostupnejšia a najvýhodnejšia forma ochrana nehnuteľnosti. Takéto rozhodnutie môže byť pre každého nášho klienta o to zaujímavejšie. Že spoločnosť A SERVIS LIPKA k nemu pripája ešte jednu. Špeciálnu službu, ktorá pozitívny efekt tohoto kroku len znásobuje.
Ak bola totiž fasáda budovy klienta odborne ošetrená antigraffiti náterom spoločnosť A SERVIS LIPKA zaručuje. Že čerstvé graffiti bude zo jej stien odstránené už do 14 dní.

Tento atraktívny benefit sa týka Českej republiky i Slovenska, ale už aj zákazníkov zo susedného Rakúska. Aj preto sa dá povedať, že aj táto konkrétna služba je dôkazom, že klient. A jeho maximálna spokojnosť sú pre spoločnosť A SERVIS LIPKA vždy na prvom mieste.   

Rýchle odstraňovanie graffitov je pre A SERVIS dôležité aj pokiaľ ide o program Systém čistých budov. Dlhoročná prax firme, ale najmä jej klientom ukázala, že ak sa nové graffiti začne likvidovať bez dlhého odkladania. Mnoho sprejerov svoje pôsobenie v danej lokalite celkom obmedzí, prípadne si nájde iné pôsobisko.

odstraňovanie grafitov zo steny

Nie je to tak dávno, kedy sme čistili opornú stenu atraktívneho detského ihriska, ktoré je súčasťou školského areálu. Vedenie školy aj mestskej časti bolo šokované a sklamané, že vandalské chovanie sprejerov sa nevyhlo ani ich zariadeniu. Zamestnanci A SERVIS LIPKA, moderná technológia a bohaté skúsenosti, nedali však graffiti žiadnu šancu. A keďže bola stena ešte ošetrená antigraffti náterom, majú dnes deti nielen pre svoje hry. Dokonale čistú plochu, ale aj priestor, ktorý už nehyzdia vulgárne čmáranice.

Naša spoločnosť Čistenie, odstraňovanie grafitov pomôže s odstraňovaním alebo prevenciou graffiti veľmi rada všetkým, ktorí si jej služby vyberú. Zároveň garantuje vysokú kvalitu odbornej práce, jej maximálnu efektivitu a trvalú spokojnosť každého klienta.